1398/10/23 دوشنبه 

بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی نجمیه واقع در مرکز شهر تهران در زمینی با مساحت 23900 متر مربع واقع شده است. بنیانگذار این بیمارستان نجم السلطنه (مادر دکتر مصدق) بوده است که این بانو  بیمارستان را در سال 1306 برای بیماران، با نام مریضخانه وقف می نماید. در واقع این مرکز به عنوان اولین مرکز درمانی خصوصی تهران شناخته می شود. بیمارستان فوق تخصصی نجمیه به عنوان اولین بیمارستان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، دارای جایگاه ممتازی می باشد به طوری که با شروع فعالیت آن در سال 1360 به منظور ارائه خدمات درمانی به مجروحان و مصدومین جنگ تحمیلی به سپاه واگذار گردید و عنوان اولین بیمارستان مدرن آن زمان نام گرفت. شهید دکتر رهنمون در زمان جنگ تحمیلی مدتی ریاست این بیمارستان را به عهده داشتند و در جبهه های جنگ نیز مسئول بیمارستان های صحرایی بودند. این بزرگوار در 8 اسفند ماه سال1362 به شهادت رسیدند و به همین علت درمانگاه این مرکز  با نام ایشان ثبت گردید. این بیمارستان در حال حاضر توسط سپاه پاسداران اداره می شود.

لازم به ذکر است،این بیمارستان تدریجاً با راه اندازی سایر بخش ها به عنوان مرکز ارائه دهنده خدمات به خانواده سپاه و سایر نیروهای مسلح به فعالیت تخصصی خود ادامه داده است و توانسته با جذب متخصصین مختلف، به یک بیمارستان کامل با تخصص های لازم مبدل گردد. در حال حاضر این بیمارستان به عنوان یک مرکز درمانی تخصصی و فوق تخصصی در شهر تهران به شمار می آید و با  دارا بودن 153 تخت مصوب  و 133 تخت فعال جزء پیشرفته ترین بیمارستان های مرکز شهر تهران می باشد و اکنون توانسته است 90 سالگی خود را نیز جشن بگیرد.

 

 از افتخارات ویژه این بیمارستان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

« مفتخر به تقدیر مقام معظم رهبری بابت بخش زنان »

« کسب رتبه اول کشور در اجرای طرح انطباق »

« اولین مرکز زایمان بی درد »

« بستری بیش از 6000 مجروح در دوران دفاع مقدس »

*بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی نجمیه با داشتن بخش های مختلفی مانند: زنان-زایمان، نوزادان، داخلی،ICU، جراحی،داخلی و جراحی مردان، اتاق عمل، اورژانس، بخش های پاراکلینیک، آزمایشگاه، فیزیوتراپی، رادیولوژی، ماموگرافی، سونوگرافی شبانه روزی، تصویر برداری اینترونشن (تحت گاید سونوگرافی) و... تمام نیروی خود را به کار بسته است تا خدمات ویژه ای به مراجعین خود ارائه کند.

همچنین این مجموعه درمانی خود را مفتخر به خدمت صادقانه به بیماران محترم می داند و در جهت رضایتمندی بیماران گام برمی دارد لذا این بیمارستان با دارا بودن بهترین تکنولوژی و کادر درمانی متبحر آماده ارائه بهترین خدمات به مراجعین خود می باشد و در این راه به امید جامعه ای سالم قدم بر می دارد.

1400/8/11 سه‌شنبه
آدرس: تهران خیابان جمهوری اسلامی تقاطع خیابان حافظ
تلفن تماس بیمارستان: 61461-021
تلفن تماس پذیرش درمانگاه: 61462025-021
تلفن گویا: 61462222-021

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

لینک های مرتبط

1397/4/23 شنبه
© کلیه حقــوق این وبسایت بــرای بیمارستان نجمیه محفوظ می باشد