1398/11/9 چهارشنبه

تهیه نمونه مدفوع برای جستجوی وجود خون

  1. طی 3 روز قبل از انجام آزمایش،گوشت قرمز، اسفناج، سبزیجات، میوجات و ویتامین C مصرف نکنید.

  1. داروهای متعددی نظیر قرص های آهن و سایر ترکیبات آهن دار، آسپیرین، ایندومتاسین، ایبوپروفن و آنتی اسیدها سبب نتایج مثبت کاذب می شوند، لذا یا یک هفته قبل از نمونه گیری باید قطع شود و یا موضوع به اطلاع پذیرش آزمایشگاه یا پزشک معالج رسانده شود.

  1. در صورتی که سابقه خونریزی از لثه را دارید ، 48 ساعت قبل از جمع آوری نمونه، از مسواک زدن و یا کشیدن نخ دندان اجتناب کنید.

  1. خانم هایی که در مرحله پریود(عادت ماهیانه) قرار دارند، لازم است سه روز بعد از پایان این مرحله آزمایش را انجام دهند.

  1. در صورتی که بیمار مبتلا به بواسیر است و خونریزی واضحی دارد، می بایست موضوع را به اطلاع پذیرش آزمایشگاه و پزشک معالج خود برساند.

  1. قبلاً ظروف مخصوص تهیه نمونه مدفوع را از آزمایشگاه تحویل بگیرد. این ظروف می بایست حاوی اطلاعات نام بیمار، شماره پذیرش آزمایشگاه و نوبت نمونه باشند.

  1. صبح روز اول، در هنگام دفع، قسمت کوچکی از مدفوع (به اندازه یک فندق) را به کمک آبسلانگ به داخل ظرف مدفوع نوبت اول منتقل کنید و سپس درب آن را محکم ببندید در صورتی که نمونه اسهالی و خونی است، از قسمت خونی و بلغمی آن نمونه تهیه کنید.

  1. نمونه تهیه شده را همراه با برگه پذیرش سریعاً (برای زدن مهر تحویل نمونه) و حداکثر تا ساعت 11 صبح به آزمایشگاه تحویل دهید و در صورتی که نمونه اسهالی و خونی است، آن را فوراً به آزمایشگاه تحویل دهید. در صورت تحویل نمونه با تأخیر، لازم است آن را در محل خنک (یخچال) نگهداری نمود.

  1. در صورتی که نیاز به تهیه نمونه های نوبت دوم و سوم می باشد، در روزهای دوم و سوم ( روزهای متوالی یا یک روز در میان) مراحل 7و8 را تکرار کنید، ولی این بار نمونه را به ترتیب در ظروف مربوط به نمونه دوم و سوم بریزید.

لازم به یاداوری است که در یک روز نباید بیش از یک نمونه تهیه شود.

1397/4/23 شنبه

تهران خیابان جمهوری اسلامی تقاطع خیابان حافظ ۰۲۱۶۱۴۶۱

1397/4/23 شنبه
© کلیه حقــوق این وبسایت بــرای بیمارستان نجمیه محفوظ می باشد