[Part_Header]

کلینیک های درمانگاه:
1399/4/1 یکشنبه
*متخصص روانپزشکی
متخصص روانپزشکی به درمان اختلالات عصبی مانند: دوقطبی، افسردگی‌ها، افسردگی بعد از زایمان، انواع فوبیا، وسواس و... می‌پردازد.
*اختلال دو قطبی:
به این اختلال، افسردگی شیدایی نیز گفته می‌شود. کسی که دچار این اختلال است دارای نوسانات خلقی و رفتاری شدید می‌باشد. این نوسانات ممکن است هفته‌ها و ماه‌ها طول بکشد و با آنچه مردم عادی تجربه می‌کنند، متفاوت است. این خلق یا رفتار شامل: خلق شیدا و خلق افسرده است. خلق شیدا مساوی است با احساس شادمانی مفرط و بی‌اندازه و خلق افسرده مساوی است با احساس افسردگی شدید.در واقع فردی که دچار اختلال دو قطبی است به صورت متناوب این دو خلق را تجربه می‌کند.
*افسردگی:
حس افسردگی به مراتب قوی‌تر و نامطلوب‌تر از دوره‌های کوتاه مدت یأس و ناراحتی است و معمولاًمدت زمان آن طولانی‌تر است و ممکن است روزها و هفته‌ها و یا حتی ماه‌ها طول بکشد. اکثر افراد افسرده حداقل 5 یا 6 مورد از علائم زیر را دارند:
1-در بیشتر اوقات احساس ناراحتی می‌کند و ممکن است در هنگام غروب شدیدتر ظاهر شود.
2-از دست دادن توجه و علاقه به زندگی؛
3-عدم توانایی در لذت بردن از هر چیزی که دیگران را خوشحال می‌کند.
4-احساس خستگی مفرط، بی‌قراری، اضطراب، کاهش اشتها (در برخی افراد ممکن است دچار افزایش اشتها شوند.)
5-کاهش اعتماد‌ به‌نفس، دوری کردن از جمع و دیگران؛
6-احساس بی‌کفایتی و فکر کردن به خودکشی؛
7-  ....
*فوبیا:
فوبیا یا هراس نوعی واکنش ترس شدید، بیمارگونه و غیرمنطقی است. درواقع برای افراد دچار فوبیا یک منبع ترس وجود دارد که در هنگام برخورد یا تصور برخورد با آن، دچار این هراس می‌شوند. فوبیا می‌تواند در اجسام، فضاها، افراد یا موقعیت‌های خاص وجود داشته باشد.لینک های مرتبط

مجلات دانشگاه