1399/2/28 یکشنبه

کلینیک مغز و اعصاب

  • متخصص داخلی مغز و اعصاب
  • جراح مغز و اعصاب

" متخصص داخلی مغز و اعصاب (نورولوژی) "

متخصص داخلی مغز و اعصاب در زمینه تشخیص و درمان اختلالات مغزی مانند: صرع (تشنج)، MS ، ضایعات تروما (ضربههای مغزی) و سکتههای مغزیMI  و... فعالیت میکند.

بیماری صرع:

یک اختلال سیستم عصبی مرکزی است که در آن فعالیت‌های مغز غیرطبیعی می‌شودو باعث بروز تشنج و یا رفتارهای غیر معمول و در برخی مواقع از دست دادن آگاهی فرد می‌شود. علائم صرع در افراد بسیار گسترده و متفاوت است.در برخی افراد در طول تشنج به مدت چند ثانیه خیره شدن به وجود می‌آید و در برخی نیز با انقباضات و حرکات شدید بدنی توأم است که در صورت دیدن علائم تشنج باید به پزشک مغز‌ و اعصاب مراجعه کرد.

بیماری MS:

بیماری MS یک بیماری خود دفاعی (اتوایمیون) است که با علائم اولیه چون مشکلات بینایی، سوزش و بی‌حسی اندام‌ها، درد و اسپاسم ناگهانی اندام‌ها، ضعف یا خستگی طولانی مدت (بدون علت)، مشکل در عدم تعادل و وجود سرگیجه‌های بی‌علت، اختلال در عملکرد مثانه و... همراه است.

سکته مغزی (MI):

احتمال بروز سکته مغزی در افراد دچار دیابت و بیماری‌های قلبی (افراد بالای 55 سال) بیشتر است و از علائم اولیه سکته مغزی می‌توان به این موارد اشاره کرد: احساس بی حسی یا ضعف ناگهانی در صورت، بازو وبه ویژه یک طرف بدن، مشکل ناگهانی دید در یک یا هر دو چشم، مشکل ناگهانی در درک مفاهیم و تکلم، احساس سرگیجه یا عدم تعادل، احساس سردرد شدید بدون علت و...


 

1397/4/23 شنبه

تهران خیابان جمهوری اسلامی تقاطع خیابان حافظ ۰۲۱۶۱۴۶۱

1397/4/23 شنبه
© کلیه حقــوق این وبسایت بــرای بیمارستان نجمیه محفوظ می باشد