1398/10/23 دوشنبه

مدارک مورد نیاز جهت بستری بیماران

*ارائه دستور بستری با مهر و امضاء پزشک معالج

*کارت ملی، شناسنامه و دفترچه بیمار(درصورت زایمان و اعمال جراحی زنان "مدارک همسر")

*درصورتی که بیمار به سن قانونی نرسیده باشد و یا در شرایط جسمی و روحی نابالغ باشد، حضور پدر یا قیم قانونی بیمار با همراه داشتن شناسنامه یا کارت شناسایی در هنگام پذیرش الزامی است.

*ارائه شناسنامه خانم های مطلقه یا خواهر(تحت تکفل)، فرزند مؤنث (بالای 18سال) هنگام بستری جهت "احراز تجرد" الزامی است.

*دفترچه بیمه نیروهای مسلح فرزندان مذکور از سن 22 تا 25 سالگی با ارائه کارت دانشجویی معتبر یا گواهی اشتغال به تحصیل قابل قبول می باشد.

*دفترچه بیمه نیروهای مسلح با تاریخ اعتبار، برگ کافی و عکسدار بودن جهت بیماران بالای 18ماه ضروری است.

*قبل از بستری، از داشتن قرارداد بیمارستان با بیمه تکمیلی خود اطمینان حاصل نمائید.

*مادران باردار تحت پوشش بیمه نیروهای مسلح از هفته 35 بارداری با در دست داشتن آخرین سونوگرافی 8 ماهگی می توانند نسبت به تهیه دفترچه بیمه نوزاد خود اقدام نمایند.

درصورت نیاز به اطلاعات بیشتر به واحد تکریم ارباب رجوع مراجعه کنید و یا با تلفن های 61462035-  021تماس حاصل نمائید.

جهت اطلاع از میزان هزینه ها به واحد حسابداری-ترخیص مراجعه کنید و یا با شماره 6146203661462033-61462034 تماس حاصل نمائید.

اطلاعات مهم در پذیرش بیمار

*بستری بیمار صرفاً با شناسنامه و کارت ملی  امکان پذیر خواهد بود.

*بیماران بیمه های طرف قرارداد هنگام بستری کارت بیمه معتبر(دارای تاریخ اعتبار) همراه داشته باشند.

* جهت عمل جراحی بستن لوله های رحمی، حضور همسر با ارائه شناسنامه و کارت ملی و مجوز وزارت بهداشت ضروری می باشد. برای آگاهی ازنحوه تهیه مجوز وزارت بهداشت باید همراه بیماران  قبل از تاریخ زایمان حداقل دو هفته قبل، به بیمارستان مراجعه و نبست به روال قانونی عمل فوق و تهیه مدارک آن تا قبل از زمان بستری آگاهی های لازم راکسب نمایند.

* جهت بستری بیماران وظیفه، ارائه گواهی اشتغال به خدمت (با مدت اعتبار یک هفته از تاریخ صدور) الزامی است. (به علت شیوع بیماری کرونا نیاز نمی باشد.)

* بیماران باردار تحت پوشش بیمه نیروهای مسلح (غیرکفالتی) ازهفته 35 بارداری می توانند نسبت به تهیه دفترچه بیمه نوزاد خود اقدام نمایند، زیرا هزینه بستری نوزادان غیرکفالتی از تاریخ صدور دفترچه قابل محاسبه با بیمه می باشد.

*خانم های باردار که جهت زایمان مراجعه می کنند باید مدارک شناسایی خود و همسرخود (شناسنامه و کارت ملی) را همراه داشته باشند و در موارد اورژانسی که مدارک را همراه ندارند باید تا قبل از ترخیص به بخش مربوطه ارائه دهند.

* ترخیص نوزادان با بیمه نیروی مسلح  فقط با ارائه دفترچه خود نوزاد قابل قبول اجرا می باشد.

* درصورت بستری نوزادانی که والدینشان هردو شاغل نیروی مسلح می باشند، دفترچه پدر نوزاد جهت استفاده نوزاد توسط بیمه نیروهای مسلح مهر می شود و ارائه دفترچه مادر نیز در هنگام ترخیص نوزاد ضروری می باشد.

*بیماران با جراحی مینیسک و ACL باید جواب MRI  خود را همراه  داشته باشند.

*بیماران با جراحی سپتوپلاستی باید جواب سی تی اسکن خود را همراه داشته باشند.

*جهت اعمال TKA (تعویض مفصل زانو) و THA (تعویض مفصل لگن) برای بیماران نیروهای مسلح با کد کفالت‌های 5، 6، 7 و 8 نیاز به تأییدیه از سازمان دارد.

*بیماران نیروهای مسلح در اولین فرصت با سونوگرافی هفته 35 بارداری به بعد، جهت گرفتن دفترچه بیمه نوزاد اقدام کنند.

مدارک لازم: 1-اصل و کپی دفترچه بیمه والدین 2-اصل و کپی دفترچه بیمه سرپرست 3-اصل و کپی آخرین فیش حقوقی سرپرست 4- سونوگرافی هفته 35 بارداری به بعد

*در صورت بستری نوزاد با بیمه نیروهای مسلح، در اولین فرصت دفترچه را تهیه کرده و به پذیرش بستری تحویل دهید.

*بیماران کاندید جراحی حداقل یک هفته قبل از عمل جهت انجام مشاوره بیهوشی و سایر مقدمات لازم جهت جراحی، به درمانگاه (کلینیک آماده‌سازی) مراجعه کنید.

اعمالی که جهت استفاده از دفترچه بیمه نیروی مسلح نیاز به تأیید سازمان بیمه دارد و باید قبل از مراجعه جهت بستری انجام شود:

توده های سر، پشت سر، صورت، گردن، روی دست، سپتوپلاستی (جراحی سپتوم یا جراحی تیغه بینی یا شکستگی بینی)، ژنیکوماستی یکطرفه ودوطرفه (کلیه موارد باید توسط پزشک در دفترچه بیمه بیمار نسخه شود و سپس بیمار جهت تأیید آن به سازمان بیمه نیروی مسلح مراجعه کند، در ضمن جهت عمل ژنیکوماستی دوطرفه نیاز به تأیید و نسخه پزشک غدد در دفترچه بیمه می باشد.)

اعمال جراحی زیبایی مانند: رینوپلاستی، ماموپلاستی، آبدومینوپلاستی، ساکشن، پرینوپلاستی، پروتز سینه، بلفاروپلاستی، کوچک کردن معده و... در تعهد بیمه ها نمی باشد، مگر درمواردی که جنبه درمانی داشته باشد و بیمار تأییدیه لازم از بیمه مربوطه را هنگام بستری به همراه داشته باشد.

*اعمال جراحی که نیاز به ارائه اصل شناسنامه بیمار، همسر بیمار و رضایت همسر بیمار را دارند:

الف - هیسترکتومی آبدومینال(TAH)، هیسترکتومی واژینال (TVH) یا خارج کردن رحم

ب - برداشتن تخمدان یکطرف یا دوطرف(USO/BSO)

ج - برداشتن پستان یا ماستکتومی

د- سقط جنین یا کورتاژ تخلیه ای یا D&Cتخلیه ای

ر- بستن لوله های رحم

لازم به ذکر است که پذیرش بیمار به صورت شبانه روزی در لابی بیمارستان صورت می گیرد و شما پس از طی کردن مراحل پذیرش بستری، ساک بخش بستری خود را از پذیرش بستری تحویل می گیرید.

مبلغی که برخی از بیماران بعد از پذیرش پرداخت می کنند،  فقط پیش پرداخت است و میزان کامل هزینه ها در پایان و توسط واحد ترخیص اعلام می گردد.

مراجعین محترم توجه فرمائید که اطلاعات روی دستبند شناسایی بیمار و برگه پذیرش، مطابقت داشته باشد.  

1397/4/23 شنبه

تهران خیابان جمهوری اسلامی تقاطع خیابان حافظ ۰۲۱۶۱۴۶۱

1397/4/23 شنبه
© کلیه حقــوق این وبسایت بــرای بیمارستان نجمیه محفوظ می باشد