1398/10/24 سه‌شنبه

مانومتری انورکتال (نوار روده)

سرپرستار بخش: آقای کرامت محمدی

جانشین: خانم ذلیخا امامی

بیمارستان فوق تخصصی نجمیه مفتخر به انجام مانومتری انورکتال (نوار روده) در اطفال است. همچنین این مرکز درمانی توانسته که با کادر درمانی ماهر و پزشکان فوق تخصص گوارش کودکان، گام بلندی در سلامت جامعه و همچنین خدمات درمانی با کیفیت مطلوب در محیطی امن و مبتنی بر همدلی و احترام و برگرفته از آخرین دستاوردهای علمی ارائه نماید.

 شما می توانید با توجه به مشکل کودکتان، به پزشک فوق تخصص گوارش اطفال در درمانگاه تخصصی مراجعه کنید و در صورت نیاز، پزشک شما را به بخش گوارش(مانومتری) ارجاع می دهد.

در واقع می توان گفت این آزمایش میزان فشار عضلات و حس داخل مقعد را در کودکانی که دچار یبوست و یا بی اختیاری مدفوع هستند، اندازه گیری می کند. اگر فعالیت عضلات این منطقه هماهنگ نباشد یا یکی از آنها ضعیف شود، اختلال در دفع ایجاد می شود. این آزمایش درد ناک و خطرناک نیست و حداکثر 10 الی 20 دقیقه طول می کشد، تنها در موقع معاینه و وارد کردن لوله شاید مختصر احساس ناراحتی داشته باشید که به سرعت بر طرف می شود.

خدمات انجام شده در این بخش:

قبل از انجام پروسیجر، پزشک یا پرستار جزئیات عمل را توضیح داده و بیمار را به پهلوی چپ خوابانده و یک لوله پلاستیکی نرم و نازک به قطر یک دماسنج را که در انتهای آن یک بادکنک کوچک قرار داده شده وارد انتهای روده شما می شود بعد از چند دقیقه پس از سازگاری شما با شرایط موجود، برای بررسی کار عضلات مقعد از شما خواسته می شود که مانند موقع دفع، زور بزنید یا مقعد را سفت کنید. در مراحلی از آزمایش جهت ارزیابی رفلکس ها و حس داخل مقعد، بادکنک انتهای لوله را باد می کنند و درک  شما از هوایی که وارد بادکنک می شود را می پرسند سپس بالن از مقعد خارج و پروسیجر به اتمام می رسد. در پایان یک برگه از نمودار رسم شده به شما داده می شود و فرد می تواند از بخش خارج و به کار روزانه ادامه دهد.

 (در اطفال و نوزادان که همکاری لازم را ندارند با زور زدن و همراه گریه کردن، نمودار رسم می شود)

                                                          

مدارک مورد نیاز:

*نامه درخواست مانومتری انورکتال از پزشک مربوطه

*دفترچه بیمه بیمار

موقعیت: طبقه دوم ساختمان شماره دو (ضلع غربی)

مراجعین گرامی جهت اطلاعات بیشتر با شماره  61462296-021 تماس حاصل نمائید.

1397/4/23 شنبه

تهران خیابان جمهوری اسلامی تقاطع خیابان حافظ ۰۲۱۶۱۴۶۱

1397/4/23 شنبه
© کلیه حقــوق این وبسایت بــرای بیمارستان نجمیه محفوظ می باشد