1398/10/24 سه‌شنبه

مسئول فنی: خانم دکتر شاهزیدی

سوپروایزر: آقای فضلعلی

آزمایشگاه و پاتولوژی بیمارستان فوق تخصصی نجمیه با دارا بودن سابقه طولانی و با بهترین روش های کنترل کیفیت در جهت دقت و صحت، کلیه آزمایشات را به صورت 24 ساعته انجام می دهد. همچنین این مرکز با به کارگیری نیروهای متعهد و متخصص و دستگاه های به روز، برای خدمت رسانی به بیماران سرپایی، بستری و تشخیص آزمایشگاهی و پاتولوژی با بالاترین کیفیت، تمام سعی خود را به کار بسته و در این مسیر از هیچ کوششی دریغ نمی کند.

لازم به ذکر است که این آزمایشگاه با بهره گیری از دستگاه های به روز دنیا و استفاده از برندهای معتبر آزمایشگاهی درحال ارائه خدمات به بیماران محترم است. دراین مرکز، آزمایش های عمومی و همچنین آزمایش های تخصصی مانند: غربالگری سه ماهه اول و دوم مادران باردار و آزمایش های غربالگری نوزادان انجام می گیرد. گفتنی است که آزمایشگاه اورژانس این مجموعه به صورت 24 ساعته جهت انجام آزمایش های اورژانسی، آماده ارائه خدمت به مراجعین می باشد.

آزمایش های قابل انجام در بخش های مختلف:

  1. هماتولوژی(خون شناسی): در این بخش آزمایش هایی مانند تشخیص کم خونی، آزمایش های انعقادی، بررسی لام خون محیطی و.... انجام می گیرد.
  2. بیوشیمی: در این بخش آزمایش هایی مانند اندازه گیری قند، چربی خون، آنزیم های کبدی و عناصری مانند آهن، کلسیم، منیزیم، روی، اندازه گیری میزان قند متوسط سه ماهه Hb A1C))، اندازه گیری سطح زردی نوزادان (بیلی روبین ) انجام می گیرد.
  3. هورمون شناسی: در این بخش نیز آزمایش هایی مانند پنل تیروئید، هورمون های جنسی، سطح ویتامین d، سطح ویتامین E، سطح ویتامین B12، تشخیص بارداری، آزمایش های غربالگری تخصصی مادران باردار و غربالگری نوزادان و... انجام می شود.
  4. ایمونولوژی و سرولوژی: در این بخش آزمایش هایی مانند سندروم تورچ، تشخیص انواع هپاتیت، تشخیص ایدز، آزمایش های رایت و ویدال، روماتوئید فاکتور و آزمایش های مربوط به نقص سیستم ایمنی انجام می شود.
  5. آنالیز ادرار و انگل شناسی: آنالیز کامل ادرار و تشخیص انگل های انسانی
  6. میکروب شناسی: کشت انواع نمونه های بیولوژیک جهت تشخیص عفونت های باکتریال
  7. بانک خون: انجام آزمایش های گروه خونی و آماده سازی فرآورده های خونی مورد نیاز جهت بیماران بستری
  8. آزمایشگاه اورژانس: انجام آزمایش های اورژانسی درخواست شده به صورت 24 ساعته
  9. پاتولوژی: آماده سازی بافت های ارسالی از اتاق عمل جهت تشخیص بدخیمی ها
  10. همچنین انجام آزمایش های دوران بارداری، غربالگری مادر و نوزاد و علاوه بر این آزمایش های پاپ اسمیر و آسیب شناسی (پاتولوژی)

لازم به ذکر است، از آنجایی که تعداد قابل توجهی از مراجعین را نوزادان تشکیل می دهند، آزمایش اندازه گیری سطح زردی نوزاد

( بیلی روبین) به صورت شبانه روزی در این مرکز انجام می گیرد.

بخش های آزمایشگاه

بخش پذیرش:

آزمایشگاه این مجموعه درمانی همه روزه از ساعت 7 الی 13به صورت روتین و همچنین از ساعت 14 در اورژانس آزمایشگاه به صورت 24 ساعته آماده پذیرش مراجعین آزاد و بیمه ای می باشد.

بخش نمونه گیری:

بخش نمونه گیری توسط افراد با تجربه و با رعایت کامل اصول بهداشتی در دو محیط مجزا برای خانم ها و آقایان انجام می شود. همچنین در مواقع ضروری امکان نمونه گیری در منزل و در خارج از محیط آزمایشگاه (در محدوده بیمارستان) نیز وجود دارد.

بخش جواب دهی:

جواب اکثر آزمایشات کمتر از یک هفته و در برخی مواقع با زمان بیشتر، در اختیار مراجعین قرار می گیرد و در صورت آزمایش های اورژانسی توسط پزشک، جواب به صورت اورژانسی در همان روز و ظرف مدت 2 ساعت در اولین فرصت آماده می گردد.

موقعیت: طبقه اول ساختمان شماره دو(ضلع غربی)

مراجعین گرامی در صورت داشتن هر گونه سؤال از بخش آزمایشگاه می توانید با شماره تلفن  61462275 تماس حاصل نمائید.

1397/4/23 شنبه

تهران خیابان جمهوری اسلامی تقاطع خیابان حافظ ۰۲۱۶۱۴۶۱

1397/4/23 شنبه
© کلیه حقــوق این وبسایت بــرای بیمارستان نجمیه محفوظ می باشد