1399/1/23 شنبه

" جراحی ابدومینوپلاستی"

ابدومینوپلاستی روشی است که با خارج کردن چربی و پوست اضافه‌ شکم و سفت کردن دیواره‌ ماهیچه ‌های شکمی، باعث می شود که شکمی کوچک و صاف داشته باشید. این روش با لیپوساکشن فرق دارد، زیرا لیپوساکشن نوعی جراحی زیبایی برای برداشتن چربی‌‌های اضافی است، اما در جراحی ابدومینوپلاستی شاید پزشک به استفاده از لیپوساکشن نیز بیندیشد.

زنانی که چندین بار زایمان کرده‌اند و یا افرادی که قبلاً اضافه‌وزن داشته اند، می توانند این عمل جراحی را انجام دهند و پوست شل و عضلات بی‌حالت خود را از بین ببرند.

این عمل برای چه کسانی مناسب نیست؟

اگر قصد باردار شدن دارید، بهتر است که پس از زایمان این عمل را انجام دهید زیرا در حین عمل، ماهیچه‌های عمودی منقبض و سفت می‌شوند و بارداری‌ های آینده می‌تواند این عضلات را جدا کنند. همچنین اگر به‌دنبال کاهش وزن هستید نیز باید دقت زیادی به‌خرج دهید زیرا ابدومینوپلاستی می‌تواند زخم‌هایی دائمی و عمیق به‌جا بگذارد. پس اگر چنین عوارضی شما را ناراحت می کند، بهتر است درباره‌ انجام این عمل تجدید نظر کنید.

"چگونگی انجام جراحی ابدومینوپلاستی"

ابدومینوپلاستی می‌تواند ۱ الی ۵ ساعت طول بکشد و شرایط هر بیمار نیز در مدت زمان بستری شدن او در بیمارستان نقش دارد.این عمل با بیهوشی عمومی انجام می شود که باعث می‌شود در طول جراحی بیمار هوشیار نباشد. همچنین بعد از عمل بهتر است که همراهی در کنار شما باشد و رسیدگی‌های لازم را انجام دهد.

دو روش جراحی کامل و جراحی بخشی یا مینی‌ابدومینوپلاستی برای این جراحی پیش روی شما است که پزشک معالج، گزینه مناسب را با توجه به شرایط بیمار انتخاب می کند.

  • *جراحی کامل:

این روش برای کسانی است که مشکل جدی دارند. در این جراحی، از ناحیه ‌لگن خاصره برشی ایجاد می‌شود پس از ایجاد برش، پوست، بافت و عضلات دست کاری و اصلاح می‌شود تا از حالت شُل و نازیبایی خارج شود. با انجام این جراحی ممکن است موقعیت مکانی ناف کمی تغییر کند، زیرا باید از بافت‌های اطرافش آزاد شود و با تخلیه‌ آنها، موضع ناف تغییر می‌کند. همچنین ممکن است از لوله‌های تخلیه نیز زیر پوست استفاده شود و با صلاحدید پزشک بعد از چند روز لوله‌ها برداشته شوند.

  • *جراحی بخشی یا مینی‌ابدومینوپلاستی:

این نوع جراحی مناسب کسانی است که در نواحی زیر ناف، چربی دارند و به برش‌های کمتری برای انجام عمل نیاز دارند. در این نوع جراحی، جایگاه ناف تغییری پیدا نمی‌کند و پوست از ناحیه‌ بین ناف و خط برش به دو بخش تقسیم می‌شود. مینی‌ابدومینوپلاستی با آندوسکوپ صورت می‌گیرد که این عمل تقریباً ۲ ساعت بیشتر طول نمی‌کشد و با توجه به وضعیت هر بیمار، این مدت زمان می‌تواند متفاوت می باشد.

" آمادگی قبل از عمل‌ابدومینوپلاستی "

افرادی که در شکم خود چربی اضافه دارند باید قبل و بعد از این جراحی، وزن خود را کنترل کنند و سبک زندگی، تغذیه سالم و ورزش منظم را در برنامه خود بگنجانند. نکته قابل توجه این است که اگر شما داروی خاصی مصرف می‌کنید، باید حتماً این موضوع را با پزشک خود درمیان بگذارید تا دستورات لازم را برای قبل و بعد از عمل در اختیارتان بگذارد.

قبل از عمل باید این آمادگی ها را داشته باشید:

  • *بسته‌های یخ متعدد فراهم کنید؛
  • *لباس‌هایی راحت و گشاد آماده کنید؛
  • *وازلین برای استفاده در محل برش و زخم در منزل داشته باشید؛
  • *صندلی حمام و دوش با شیرتلفنی داشته باشید؛
  • *تلفن را در دسترس خود بگذارید.

"مراقبت‌های بعد از جراحی"

باندی که بعد از این عمل استفاده می‌شود، باید بافتی محکم و حالت ارتجاعی داشته باشد همچنین از پزشک خود، اطلاعات لازم درباره‌ شیوه‌ درست نشستن و برخاستن را بگیرید تا بعد از عمل به زخم‌هایتان فشاری وارد نشود. همچنین اگر فردی هستید که فعالیت‌های بدنی زیادی دارید، حداقل به‌مدت ۶ هفته باید از انجام ورزش‌های سنگین و فعالیت‌های زیاد پرهیز کنید. البته تعیین این مدت، با مشورت پزشک و به وضعیت جسمانی شما بستگی دارد.

بیشتر افراد پس از جراحی از ظاهر جدید خود راضی هستند. این عمل از نظر روحی و جسمی، زحمات زیادی برای‌ شما به‌همراه داشته است، پس رعایت نکات رژیمی برای حفظ نتیجه بسیار مهم است. همچنین باید به این نکته توجه کنید که پوشیدن گن و شکم بند، سه الی چهار ماه بعد از عمل ضروری است.

1397/4/23 شنبه

تهران خیابان جمهوری اسلامی تقاطع خیابان حافظ ۰۲۱۶۱۴۶۱

1397/4/23 شنبه
© کلیه حقــوق این وبسایت بــرای بیمارستان نجمیه محفوظ می باشد